MSZE ŚWIĘTE (limity)

Do parafian (i gości) Rzymskokatolickiej Parafii św. Franciszka w Jönköping: Drodzy Parafianie!
Zarząd Regionu wraz z policją w regionie Jönköping zdecydował, że we wszystkie kościołach w regionie w nabożeństwach może uczestniczyć tylko 8 (osiem) osób – tzn. nie może być żadnych dodatkowych uczestników w innych salach i pokojach podczas trwających nabożeństw.
Tę wiadomość otrzymałem dziś rano (wtorek 30 marca 2021 r.) od urzędnika Zarządu Regionu.
Po artykule SVT o naszym kościele zdecydowano, że jeśli nie będziemy postępować zgodnie z powyższym zarządzeniem, na naszą parafię zostanie nałożona grzywna w wysokości 100 000 (stu tysięcy) koron. Urzędnicy sprawdzą, czy te zasady są wprowadzone i przestrzegane poczynając od  30 marca.
Osób pełniących funkcje w czasie liturgii (kapłana, diakona, ministrantów, lektorów i muzyków) nadal nie liczy się do liczbby (8) uczestników.
Może więc być tylko 8 (osiem) osób w kościele.Nikt nie może być obecny w tym samym czasie w korytarzu, Sali św. Klary, Sali św. Antoniego czy Sali św. Mikołaja.Msza święta nie może być odprawiana w tym samym czasie w Oratorium.

Wszystko to jest bardzo przykre i smutne.
Zapraszamy do łączenia się we Mszach świętych z naszego kościoła za pośrednictwem internetu.
Obchody Triduum Paschalnego i Wielkanocy odbędą się, jak to było zaplanowane – ale z ograniczeniem do 8 uczestników.
Życzę Bożego błogosławieństwo dla Was wszystkich,
Ojciec Joseph Maria Nilsson OFMConvProboszcz
PS – W Wielkanoc 4 kwietnia zostanie odprawiona Msza święta po polsku o godzinie 10.00. Do niej także odnosi się ograniczenie liczby uczestników do 8 osób W CAŁYM BUDYNKU KOŚCIOŁA. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.Msze i nabożeństwa z naszego kościoła można oglądać nawww.katolskajonkoping.com/livestreamingwww.youtube.com/user/catomedia75/www.facebook.com/katolskajonkoping/videos/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.